O nás

První hovězský odvážný oddíl byl založen v září 2016, nyní máme 5 fungujících družin všech věkových kategorií – vedeme ke skautingu od 5 let malé benjamínky, od 8 let bereme do světlušek a vlčat šikovné kluky a holky, a od 11 let skauti a skautky mají také své družiny. Ve vedení oddílu nyní stojí Radek Křenek – Beefman, jeho zástupkyní je Šárka Haplová. Ve vedení družin stojí zkušené roverky Michaela Křenková – Zdravuška, Lucie Machalcová – Touka, Jana Orságová – Džejna a Julie Halašová – Siri. Mezi vedení, které se úplně rovnocenně jako starší roveři podílí na přípravě schůzek, výprav i táborů patří Marta Putalová – Sluníčko, Rozálie Drábková – Pingu, Alexandra Gnidová – Amazonka a Lukáš Bilík – Bob. O zdárné hospodaření celého oddílu se nám stará Ludmila Drábková – Leeda. A duchovně nad námi dohlíží pan farář Vlastimil Vaněk.

Obnova skautu na Hovězí po 10 letech

První schůzka našich družinek Benjamínků zvaných Svišti Vlčat a Světlušek zvaných Mravenci se konala v pátek 23. září 2016 na faře.

Celý náš oddíl nese název 1. HOVĚZSKÝ ODVÁŽNÝ ODDÍL.

Proběhly první seznamovací i poučné a veselé hry, navázaly se první přátelství i uzly.

Naše klubovna je v milém pohostinném prostředí fary, kde se scházíme každý pátek jako správní skauti přesně! v 16 hod., starší skauti od 17:30

V současné době máme již 59 členů.

Působíme pod záštitou a pomocí střediska Vsetín, které nám vychází velmi vstříc, za což velmi děkujeme.

Máte-li chuť a odhodlání, jste na našich schůzkách vřele vítáni.

Prosíme Pána Boha, ať nám dá radu a sílu naplnit naše poslání.

Skautu Nazdar

Radek Křenek  (Beefman)